Větrání prostoru kanceláří

Pro větrání a přívod čerstvého vzduchu v obytných místnostech se používají rekuperační větrací jednotky.

Jejich úkolem je zajistit v místnosti dostatek čerstvého a čistého vzduchu tak, aby byli macimálně provozně úsporné a přitom zajistili v místnostech příjemné klima.

Principem větrání je obnovovat vzduch uvnitř dodávkou čerstvého vzduchu a odsátím znečištěného.

 

Řešení přívodu čerstvého vzduchu - čisté a zdravé prostředí v prostoru

Pokud je v místnosti větší množství osob, je nutné do tohoto prostoru zajistit trvalou dodávku čerstvého a upravovaného vzduchu. Zároveň je nutné znečištěný a vydýchaný vzduch odvádět pryč, aby mohl být nahrazen čerstvým. Tím je udržována správná koncentrace kyslíku ve vzduchu a zároveň dochází ke snížení znečištění vzduchu v prostoru.

V budovách, kde jsou prostory s vyššími nároky na větrání (např. kuchyně, nemocnice, laboratoře,…), je důležité dodržet správné tlakové poměry vzduchu, aby nedocházelo k šíření nepříjemných pachů, bacilů nebo třeba vlhkosti. Větrání, resp. odvod znečištěného vzduchu mimo objekt s sebou nese výrazné energetické ztráty. Pro omezení těchto tepelných ztrát větráním je možné použít rekuperační jednotky vzduch-vzduch, které zajišťují funkci jak přívodu, tak odvodu vzduchu. Rekuperací, tj. zpětným využitím energie, dochází ke snížení tepelných ztrát objektu větráním a výrazně klesá spotřeba energie pro udržení požadované teploty.

 

Řešení Made in Toshiba

Rekuperační jednotky obsahují nejmodernější technologii pro větrání a přívod vzduchu. Zpětné získávání tepla, pomocí rekuperačního výměníku, výrazně zvyšuje kvalitu vzduchu v prostoru a snižuje energetickou náročnost větrání.

Venkovní vzduch je nasáván jednotkou pomocí výkonného radiálního ventilátoru. Přes filtry je následně vzduch hnán do rekuperačního deskového výměníku.

Současně druhý radiální ventilátor nasává z opačné strany jednotky teplý a vlhký vzduch zevnitř objektu a tlačí ho taktéž do rekuperačního výměníku.

Tyto dva proudy vzduchu procházejí rekuperátorem, ale jsou vždy odděleny lamelami výměníku a nemýchají se. Předávajíc si tedy pouze teplo a vlhkost - vždy z teplejšího do studenějšího. V zimě je tedy přiváděný vzduch ohříván a zvyšuje svou vlhkost. V létě naopak přiváděný venkovní vzduch se ochlazuje a má nižší vlhkost oproti prostředí mimo objekt.

 

Registrovat | Přihlásit