Správná volba dodavatele

Klimatizace není klasická spotřební elektronika jako třeba televize, kterou si sami zakoupíte, doma vybalíte, zapnete do zásuvky a vše funguje... Klimatizaci je třeba namontovat, propojit potrubím za použití speciálního nářadí a připojit na elektřinu - většinou jinak než jen přes zástrčku a zásuvku. 

Klimatizace vytváří kvalitu interiéru

Klimatizace spoluvytváří Váš životní prostor...a interiér. Instalace může vyžadovat často i drobné stavební úpravy, prostupy zdmi, uložení rozvodů pod omítku... velmi záleží na Vašich požadavcích na výslednou kvalitu interiéru, stavu rozestavěnosti klimatizovaného objektu a dalších stavebních faktorech. 

Vyjasněte si provedení montáže

Při jednání o ceně za montáž zařízení prověřte, jak Vám oslovená firma chce instalaci klimatizace provést - nezapomeňte, že se klimatizace stane nedílnou součástí vašeho bytu. Koupit si nové hezčí HiFi-Stereo místo toho starého je mnohem jednodušší než vyměnit klimatizaci...

Vzhled a estetické provedení montáže, stejně jako 80% spolehlivosti každé klimatizace jsou dány právě odbornou způsobilostí právě montážní!

Doporučení pro výběr dodavatele

  • Volte dodavatele podle osobního doporučení od někoho, koho znáte. Jen tak máte skoro jistotu, že budete se zařízením dlouho spokojeni a že o zařízení v dobrém slova smyslu nebudete vědět. 
  • Požadujte kompletní dodávky na klíč – při montáži do bytu je snížená sazba DPH na celou realizaci, vč. dodávek! 
  • Trvejte na 100% servisním zázemí dodavatele a žádejte informace o zárukách a podmínkách servisní služby
    (každou klimatizaci je nutno pravidelně čistit - v bytě cca 1-2x ročně dle charakteru provozu). 
  • Požadujte reference o dříve realizovaných stavbách a fotodokumentaci realizací.

 

Dejte na doporučení, vyplatí se to. Zároveň si dobře vyjasněte s montážní firmou, jaké máte očekávání o provedení instalace. A konečnou cenu instalace. Vyplatí se podrobný popis nebo jednoduchý přehledný technický nákres.

Projektová dokumentace u klimatizace nad 500.000 je vždy výhodou. U bytů většinou postačí slovní nebo technický popis...ale vždy písemně!

Registrovat | Přihlásit