VRF Commercial

Bohužel, nejsou vyplněny povinné údaje (e-mail, text) a proto nelze Váš dotaz odeslat.

Zeptejte se nás...

Zařízení třídy VRF Commercial jsou určena pro střední a velké aplikace, tj. pro klimatizování středních až velkých objektů jako jsou komplexy kanceláří, výškové budovy, střední a velké budovy a podobně. Zároveň díky použité technologie můžete použít VRF systémy pro klimatizování technologických a serverových místností s celoročním provozem!

 

VRF systémy jsou top produkty každého výrobce. VRF systémy Toshiba nejsou však pouze top produkty výrobce, ale jsou také top produkty na celém trhu klimatizační techniky!

VRF systémy se vyznačují centrálními venkovními jednotkami pro celý systém. Jedná se buď o samostatné jednotky 9-15kW MiNi-SMMS a nebo o kombinace modulárních jednotek o výkonu 18 až 140kW chladího resp. topného výkonu. Páteřní rozvod společně s odbočkami pro jednotlivé jednotky tvoří síť vedení chladiva a propojuje venkovní jednotky s každou vnitřní jednotkou.

Možnost variability rozvodů a libovolného pořadí a kombinací odboček je taktéž specialitou pouze u Toshiba VRF systémů.

Výhody modulárního uspořádání podtrhuje skutečnost, že všechny VRF systémy Toshiba mohou kombinovat stejné vnitřní jednotky. Díky tomu je možné do každého interiéru a pro každou aplikaci vybrat tu nejoptimálnější variantu, aby se jednotka stala dokonalou součástí interieru.

Výrobní řady VRF Commercial

Systémy jsou odstupňovány podle provedení, výkonu a modularity. Všechny systémy používají stejné portfolio vnitřních jednotek, charakter a možnosti systému jsou tedy dány výběrem řady venkovních jednotek, popř. charakterem 2-trubkových nebo třítrubkových rozvodů.

 

Zařízení třídy Commercial, tzv. VRF systémy, jsou určeny pro střední a velké aplikace, tj. pro klimatizování středních až velkých objektů jako jsou komplexy kanceláří, výškové budovy, komplexy kanceláří i obytných budov.

V produkci Toshiba se jedná nejen o top produkty Toshiba, ale také o top zařízení na trhu klimatizace. Hlavními přednostmi jsou nejnižší roční spotřeba energie na trhu, široké možnosti instalace rozvodů (převýšní a kombinace odboček) a nabídka vnitřních jednotek.

Specialitou zařízení Toshiba je, že všechny VRF systémy jsou plně invertorové, tj. všechny kompresory mají plně regulovatelný výkon. Venkovní jednotky systémů S-MMSi a S-HRMi obsahují v jedné venkovní jednotce až 3 plně invertorové kompresory, což je na trhu unikátní řešení, původní řešení firmy Toshiba!

 

Základní charakteristika

VRF systémy se vyznačují společnými venkovními jednotkami umístěnými na jednom místě. Jedná se buď o samostatné jednotky 9-15kW MiNi-SMMS a nebo o kombinace modulárních jednotek o výkonu 18 až 140kW chladícího resp. topného výkonu.

Páteřní rozvod společně s odbočkami pro jednotlivé jednotky tvoří síť vedení chladiva a propojuje tak venkovní jednotky s každou vnitřní jednotkou. Možnost variability rozvodů a libovolného pořadí a kombinací odboček je taktéž specialitou pouze u Toshiba VRF systémů.

Společné vnitřní jednotky pro všechny VRF

Výhody modulárního uspořádání podtrhuje skutečnost, že všechny VRF systémy Toshiba mohou kombinovat stejné vnitřní jednotky. Díky tomu je možné do každého interiéru a pro každou aplikaci vybrat tu nejoptimálnější variantu, aby se jednotka stala dokonalou součástí interieru.

 

Výrobní řady VRF Comercial:

Systémy jsou odstupňovány podle provedení, výkonu a modularity. Všechny systémy používají stejné portfolio vnitřních jednotek, charakter a možnosti systému jsou tedy dány výběrem řady venkovních jednotek, popř. charakterem 2-trubkových nebo třítrubkových rozvodů.

MiNi-SMMS - kompaktní 2-trubkový VRF systém
řada kompaktních jednotek s výkonem do 16 kW chladícího výkonu. Jeho hlavní výhodou jsou kompaktní malé rozměry a možnosti řízení stejné jako u vyšších systémů, tj. možnost řídit přes LonWorks, MODbus, BACNet rozhraní a nebo použít všechny ovladače TCC-Link. 
S-MMSi - modulární 2-trubkový VRF systém
nejnovější systém VRF v nabídce výrobce Toshiba. Modulární uspořádání venkovních jednotek, zařízení té nejvyšší kvality, plně invertorový systém. Vhodné jak pro kanceláře, tak pro ty nejnáročnější technické aplikace jako jsou centrální serverové místnosti bank a podobně, tj. zcela vhodné pro celoroční provoz.
S-HRM - modulární 3-trubkový systém
3-trubkový systém s možností rekuperace a redistribuce tepla. Díky své koncepci maximálně úsporně předává energii nejen mimo objekt, ale dokáže jí předávat v rámci objektu z místností s nadbytkem tepla do místností, kde je potřeba topit (servrové místnosti a kanceláře v zimně)
VRF vnitřní jednotky
kompletní přehled vnitřních jednotek VRF systémů, s možností získat instalační a servisní manuály (anglická verze) pro maximální informace o parametrech té které jednotky.


Co jsou VRF systémy

 

Systémy VRF, tj. systémy s variabilním prouděním chladiva, využívají provozních a technických výhod přímého odpařování. Nové systémy Toshiba tyto výhody násobí použitím invertorového řízení a digitálního řídícího systému nejnovější generace. Kombinace těchto technologií nabízí nespočet výhod – neuvěřitelné
provozní parametry, snadný návrh a projektování zařízení, jednoduchou a přehlednou instalaci, spolehlivý provoz a velmi nízké provozní náklady. Systémy VRF díky velkému výběru vnitřních jednotek zaručují velmi flexibilní řešení, které splní všechny vaše požadavky.

Zařízení pro aplikace klimatizace jak v rodinných domech tak i větších kancelářských prostorách. VRF systémy jsou ovšem určeny především pro rozsáhlé objekty a komplexy, kde se nejvíce projví jejich přednosti.
VRF systémy se vyznačují velkou variabilitou kombinací a modulového uspořádání. Nabízejí maximální provozní úspory spotřeby energie, možnost rekuperace tepla, minimální potřeba instalačního prostoru, rozsáhlé možnosti měření a regulace, vč. napojení na vyšší řídící systémy budov typu LonnWorks, BACnet a podobně.

Kde se používají

 • Široké možnosti a variability instalace rozvodů
     (velké převýšení a libovolná kombinace odboček)
 • Modulární uspořádání venkovních jednotek
     (výkon od 12kW do 140 kW chladícího výkonu)
 • Společné vnitřní jednotky pro všechny řady VRF systémů
 • Plně invertorová technologie, Twin Rotary kompresory
 • Bezproblémový celoroční provoz i pod -15°C
 • Rozvody až 300 m, převýšení mezi vnitřním jed. až 40m
 • max. délka nejdelší trasy 150 m, převýšení až 75 m
 • Úsporný a tichý provoz, kompaktní venkovní jednotky

Výhody

Kancelářské budovy

 • Výškové a velké administrativní budovy
 • Větší kancelářské budovy a administrativní patra
 • Komplexy anceláře s velkým převýšení nebo vzdáleností k venkovní jednotce
 • Obchody, OpenSpace prostory

Technické prostory a servery

 • Technické a servrové místnosti všech velikostí
 • Centrální počítačové sály
 • Technologické velíny, monitorovací centra

Společné vnitřní jednotky

společné pro všechny VRF systémy

 • stejné připojení a typ komunikace
 • společné pro 2-trubkové a 3-trubkové systémy

Typy VRF systémů

Základní rozlišení VRF systémů

 • 2-trubkové nebo 3-trubkové provedení
 • Společné vnitřní jednotky

Registrovat | Přihlásit