Samostatná místnost

Příkladem samostatných obytných místností je např. ložnice, obývací pokoj, dětský pokoj apod.. Pro klimatizaci jedné místnosti jsou určeny dělené jednotky, tzv. Split-Systém, tj. zařízení skládající se z 1 vnitřní jednotky a 1 venkovní jednotky, které jsou propojeny rozvodem chladiva. 

Nejčastěji se v tomto případě používají jednotky řady RAS Residential. Volba vychází z potřebného chladícího výkonu a požadavků na komfort prostředí, vč. investičních nákladů.

Základní hlediska pro výběr zařízení

  • velikost místnosti, oken, oslunění -> chladící výkon
  • požadovaný stupeň filtrace, např. při alergii -> typ filtrace
  • potřeba pouze chlazení nebo i přitápění -> pouze chlazení/tepelné čerpadlo
  • nároky na tichý provoz, nízkou spotřebu, pořizovací ceny -> Invertor nebo FixSpeed 

Chladící výkon

Do dětských pokojů, menších místností se doporučuje zařízení RAS 10 do 3kW, do větších místností např. obývacích pokojů vč. oslunění obvykle zařízení RAS 13 do 4,5kW chladícího výkonu.

Typ filtrace

Při požadavku aktivní filtrace, tj. elektrostatického filtru s účinností čističky vzduchu doporučujeme zařízení Daiseikai (řada SKVR/SAVR) nebo Super Daiseikai (SKVP/SAVP). Pasivní filtraci na bázi aktivních přirodních enzymů obsahují jednotky Inverter (SKV/SAV). Základní pasivní filtraci mají jednotky RAS FixSpeed. 

Úsporný provoz/vybavení/cena 

Jedničkou na trhu klimatizací v úspornosti i vybavení elektrostatickým filtrem jsou jednotky Daisekiai a Super Daiseikai. Koeficient využití energie COP* je 5,1 při jmenovité zátěži, což je nejvyšší parametr zařízení na trhu.

Střední variantou s velmi tichým chodem jsou jednotky řady Invertor, které rovněž jako řada Daiseikai obsahuje invertorem (frekvenčně) řízený kompresor a optimalizaci provozu a  spotřeby.

Základní osvědčenou řadou jsou jednotky typu FixSpeed, které nabízejí vynikající poměr cena/výkon a které samozřejmě obsahují základní filtraci.

 

Registrovat | Přihlásit